Kadra – Fortepian

 

Zuzanna Dąbkowska – fortepian

 ur. 1995 w Warszawie, gdzie w 2002 roku rozpoczęła   naukę gry na fortepianie w Zespole Państwowych   Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego.   W 2008 roku rozpoczęła naukę na wydziale Rytmiki,   którą kontynuuje obecnie na Uniwersytecie     Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, będąc   już na studiach II stopnia. Ma na swoim koncie   sukcesy  zarówno w grze na instrumencie, jak i w dziedzinie rytmiki. Jest laureatką I Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej. Zdobyła wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych w ramach III Spotkań z Rytmiką w Radomiu oraz na I Konkursie Choreografii Tanecznych w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie (solo), a także I i II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych Utworów Muzycznych im. Janiny Mieczyńskiej w Łodzi, tańcząc w układach z uczennicami wydziału Rytmiki ZPSM nr 4 w Warszawie.
Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach pianistycznych (np. w Krynicy-Zdroju czy Tomaszowie Lubelskim) oraz warsztatach rytmicznych (I, II i III Spotkania z Rytmiką w Radomiu, II i III Międzynarodowa Konferencja Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji w Łodzi, Konferencja Naukowa Międzynarodowe Triennale Choreografii Muzyki w Poznaniu).
Swoją pasję do muzyki realizuje również uczęszczając do prywatnej szkoły tańca oraz do Zespołu Chopin University Dance Company.Absolwentka ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie na wydziale rytmiki. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Katarzyna Domańska – fortepian

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji i Teorii muzyki. Ukończyła również Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uzyskując tytuł magistra w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka Międzynarodowych kursów muzycznych im. Z. Brzewskiego. Wieloletni pedagog, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Jej uczniowie biorą udział w konkursach (m.in. Młode Talenty Muzyczne oraz Kogucik) zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Daria Gaj – rytmika, fortepian,  terapeutka SI

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od ośmiu lat zajmuje się pracą z dziećmi, prowadząc zajęcia z rytmiki i tańca oraz ucząc gry na fortepianie. Jej życiową  pasją jest taniec. Jest związana z zespołem Chopin Dance Company, z którym miała okazję zatańczyć m.in. na deskach Teatru Muzycznego  Roma czy  Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. W ostatnim czasie ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Integracji Sensorycznej uzyskując certyfikat terapeuty SI. Ma nadzieję poszerzać wiedzę i kwalifikacje w tym kierunku, by móc pomagać dzieciom ze specjalnymi  potrzebami. 

Aleksandra Hurkała – fortepian

Urodzona w Nowym Targu. Naukę gry rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Szczawnicy, a następnie Liceum Muzyczne w Krakowie pod kierunkiem Marzeny Stępniewskiej. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Podczas studiów brała udział w licznych warsztatach i kursach pianistycznych w klasie wybitnych profesorów. Jej mistrzami byli między innymi: Kevin Kenner, Viera Nosina, Aleksandra Zvirblyte, Monika Sikorska-Wojtacha. Laureatka II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach na Litwie (2012) oraz I Nagrody na II International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (2014). Propagując Polską Muzykę wystąpiła w Sali Koncertowej Szkoły Talentów we Lwowie, wykonując Sonatę op. 1 Witolda Lutosławskiego – prawykonanie tego utworu na Ukrainie. Podczas VIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku otrzymała z rąk Przewodniczącego Rady Programowej nagrodę „Indywidualność Muzyczna Forum”. Aktywnie uczestniczyła w organizacji Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznej w Warszawie (2013) oraz cyklu koncertów Wawer Music Festival (2012-2014). Prowadzi aktywną działalność organizacyjną oraz koncertową na Litwie, Ukrainie i w Polsce.

Łukasz Niedzielski – fortepian

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera i UMFC na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów. Koncertował  z  triem fortepianowym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina oraz brał udział Makroregionalnym Przesłuchaniu Zespołów Kameralnych w Mławie i Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. W roku 2009 przez grono pedagogów PSM im. J. Elsnera został wytypowany do wykonania partii solowej Koncertu Fortepianowego a-moll E. Griega w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Od wielu lat jest pedagogiem szkół muzycznych I i II stopnia w Warszawie.

     

Anna Baran-Siemińska – fortepian

Absolwentka ZSM I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki fortepianowej. Odbyła liczne kursy muzyczne: Kamień Pomorski, Bydgoszcz, Bloney w Szwajcarii, latach 1995-2005 uczestniczyła w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, kurs Carla Orffa w 2018 r. W 2003 r. założyła zespół muzyczny Trio ARTE (skrzypce, klarnet, fortepian), później współpracowała z Trio Navigo (skrzypce, wiolonczela, fortepian) popularyzując muzykę kameralną klasyczną i współczesną. W 2007 r. założyła własną szkołę Studio Muzyczne Arte, w której obok pracy pedagogicznej również zajęła się pracą organizatorską i marketingową. 

Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała ucząc w szkołach muzycznych na terenie Warszawy i okolic: SP nr 318 w Warszawie 2007-2009 jako nauczyciel fortepianu w klasach z programem muzycznym; Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wesołej 2007-2010 jako nauczyciel fortepianu; Szkoła muzyczna I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie jako 2008-2009 nauczyciel akompaniamentu; Szkoła Muzyczna w Żyrardowie i w Sochaczewie jako nauczyciel fortepianu i akompaniamentu; Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzyczne w Nowym Sączu 2015-2007 jako nauczyciel akompaniamentu.