Nauka gry na instrumentach

Szkoła muzyczna STUDIO Muzyczne ARTE oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na poziomie podstawowym i zaawansowanym na następujących instrumentach:

Wszystkie zajęcia  to lekcje indywidualne, które są prowadzone przez nauczycieli- muzyków z doświadczeniem pedagogicznym. Dlatego naukę można rozpocząć w każdym momencie roku szkolnego.  Zajęcia z reguły odbywają się raz w tygodniu czyli w trybie podstawowym. Długość lekcji uzależniona jest od wieku ucznia. Na pewno dzieciom w wieku 6-9 lat polecamy lekcje 30 minutowe, a dzieciom starszym i młodzieży lekcje 45- minutowe. Osoby dorosłe często chętniej wybierają lekcje 60 minutowe.
Tryb nauki rozszerzony oznacza dwie lekcje w tygodniu i jest on możliwy tylko w niektórych lokalizacjach.

Program nauczania gry na instrumentach w szkole muzycznej Studio Muzyczne ARTE jest dostosowany do możliwości i zainteresowań ucznia. W dużym stopniu wykorzystuje najważniejsze zagadnienia programu nauczania szkół muzycznych I i II stopnia. Ponadto jest poszerzony o repertuar rozrywkowy i tzw. light classic.

Nauka gry na instrumentach jest doskonałym sposobem na rozwijanie pamięci, muzykalności i skupienia. Uczy dyscypliny i pracowitości. Warto spróbować i się przekonać. 

W naszej szkole nie mamy egzaminów wstępnych, wystarczy zapał i chęć grania. Tylko przy wyborze skrzypiec organizujemy przesłuchanie sprawdzające czy słuch muzyczny jest na tyle dobry, aby rozpocząć naukę gry na tym pięknym instrumencie.

Dla uczniów niezdecydowanych istnieje możliwość wykupienia jednej lekcji. tzw. lekcji próbnej.

Lekcje odbywają się w następujących lokalizacjach:

Imielin – Liceum nr 158 ul. Szolc Rogozińskiego 2

Żoliborz – Szkoła Podstawowa nr 392 Al. Wojska Polskiego 1a i Przedszkole Mambaleu ul. Pogonowskiego 21

Białołęka – Przedszkole Edusfera przy Szkole Przyszłości ul. Białołęcka 186 i Szkoła Podstawowa nr 368 ul. Ostródzka i jej Filia przy ul. Warzelniczej

Legionowo – Centrum Pasja Życia ul. Strużańska 2

Zapraszamy do Studia Muzycznego ARTE!