Nauka gry na instrumentach

Szkoła muzyczna STUDIO Muzyczne ARTE oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na poziomie podstawowym i zaawansowanym na następujących instrumentach:

Opis zajęć

Wszystkie zajęcia w Studiu Muzycznym ARTE  to wyłącznie lekcje indywidualne (mistrz-uczeń), ponieważ stawiamy na jakość, a nie na ilość.  W ramach lekcji uczymy gry na instrumencie oraz teorii muzyki w ilości niezbędnej do opanowania poznania utworów muzycznych. Naukę można rozpocząć również w trakcie roku szkolnego, w miarę jak są dostępne wolne miejsca. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli – muzyków z doświadczeniem pedagogicznym. Najczęściej uczniowie podejmują naukę w trybie podstawowym, który oznacza, że lekcja odbywa się raz w tygodniu. Czy to wystarczy aby nauczyć się grać na instrumencie? Bez wątpienia lekcje wzbogacone własną, systematyczną pracą czyli ćwiczeniem w domu daje taką możliwość. Po roku nauki uczniowie występują już publicznie na koncertach. Nauka gry na instrumentach daje uczniom wiele satysfakcji, a koncerty dodają pewności siebie.

Długość lekcji

Wybór długości lekcji uzależniony jest od wieku ucznia. Dlatego dzieciom w wieku 6-9 lat polecamy lekcje 30 minutowe, a dzieciom starszym i młodzieży lekcje 45- minutowe. Natomiast osoby dorosłe chętnie wybierają lekcje 60 minutowe lub 45 minutowe. 

 

Program nauczania

Program nauczania gry na instrumentach w szkole muzycznej Studio Muzyczne ARTE dostosowujemy do możliwości i zainteresowań ucznia. W dużym stopniu wykorzystuje najważniejsze zagadnienia programu nauczania szkół muzycznych I i II stopnia. Ponadto jest poszerzony o repertuar rozrywkowy i tzw. light classic. Nauka gry na instrumentach jest doskonałym sposobem na rozwijanie pamięci, muzykalności i skupienia. Uczy dyscypliny i pracowitości. Warto spróbować i się przekonać. 

W naszej szkole nie mamy egzaminów wstępnych, wystarczy zapał i chęć grania. Tylko przy wyborze skrzypiec organizujemy przesłuchanie sprawdzające czy słuch muzyczny jest na tyle dobry, aby rozpocząć naukę gry na tym pięknym instrumencie.

Dla uczniów niezdecydowanych istnieje możliwość wykupienia jednej lekcji. tzw. lekcji próbnej.

Zajęcia odbywają się w następujących lokalizacjach:

Imielin –  ul. Szolc Rogozińskiego 2 (fortepian, gitara, skrzypce)

Żoliborz – ul. Pogonowskiego 21 ( fortepian)

Białołęka –  ul. Białołęcka 186  (fortepian)

Zapraszamy do Studia Muzycznego ARTE!