Nauka gry na instrumentach

Szkoła muzyki Studio Muzyczne ARTE oferuje naukę na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym na następujących instrumentach:

pianino, gitara, skrzypce

Wszystkie zajęcia w Studiu Muzycznym ARTE  to lekcje indywidualne, dlatego naukę można rozpocząć również w trakcie roku szkolnego , w miarę jak będą dostępne wolne miejsca. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli – muzyków z doświadczeniem pedagogicznym. Najczęściej uczniowie podejmują naukę w trybie podstawowym, który oznacza, że lekcja odbywa się raz w tygodniu. Czy to wystarczy aby nauczyć się grać na instrumencie? Bez wątpienia lekcja wzbogacona własną pracą czyli ćwiczeniem daje taką możliwość.

Długość lekcji

Wybór długości lekcji uzależniony jest od wieku ucznia. Dlatego dzieciom w wieku 6-9 lat polecamy lekcje 30 minutowe, a dzieciom starszym i młodzieży lekcje 45- minutowe. Natomiast osoby dorosłe chętnie wybierają lekcje 60 minutowe lub 45 minutowe. Tryb nauki rozszerzony oznacza dwie lekcje w tygodniu i jest możliwy tylko w niektórych lokalizacjach.

Program nauczania

Program w Studiu Muzyczne ARTE jest dostosowany do możliwości i zainteresowań ucznia. Niewątpliwie wykorzystuje on najważniejsze zagadnienia programu nauczania szkół muzycznych I i II stopnia poszerzone o elementy muzyki light classic i muzyki rozrywkowej. W naszej szkole nauczyciele nie prowadzą egzaminów wstępnych, ani nie stawiają ocen. Przede wszystkim uczą jak szybko nauczyć się pisma nutowego,  samodzielnie ćwiczyć i co najważniejsze praktycznie opanować utwory.  A nagrodą jest koncert – czyli występ publiczny dla naszych bliskich i znajomych. Udział w koncercie jest zawsze dobrowolny i z reguły uczniowie bardzo chętnie w nim uczestniczą. Kto chce spróbować –  zapraszamy na lekcję próbną.

Zapisy telefonicznie lub mailowo

Na zajęcia przyjmujemy przez cały rok, w miarę jak są wolne miejsca.  Obowiązują opłaty miesięczne. Zajęcia można rozpocząć również w trakcie miesiąca, a opłata będzie rozliczona proporcjonalnie do ilości odbytych zajęć.

napisz do nas: kontakt@studioarte.eu

lub zadzwoń – 795-662-789