Nauka gry na instrumentach

Szkoła muzyki Studio Muzyczne ARTE oferuje naukę na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym na następujących instrumentach:

Wszystkie zajęcia w Studiu Muzycznym ARTE  to lekcje indywidualne, dlatego naukę można rozpocząć również w trakcie roku szkolnego , w miarę jak będą dostępne wolne miejsca. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli – muzyków z doświadczeniem pedagogicznym. Najczęściej uczniowie podejmują naukę w trybie podstawowym, który oznacza, że lekcja odbywa się raz w tygodniu. Czy to wystarczy aby nauczyć się grać na instrumencie? Bez wątpienia lekcja wzbogacona własną pracą czyli ćwiczeniem daje taką możliwość.

Wybór długości lekcji uzależniony jest od wieku ucznia. Dlatego dzieciom w wieku 6-9 lat polecamy lekcje 30 minutowe, a dzieciom starszym i młodzieży lekcje 45- minutowe. Natomiast osoby dorosłe chętnie wybierają lekcje 60 minutowe lub 45 minutowe. Tryb nauki rozszerzony oznacza dwie lekcje w tygodniu i jest możliwy tylko w niektórych lokalizacjach.

Program nauczania

Program w Studiu Muzyczne ARTE jest dostosowany do możliwości i zainteresowań ucznia. Niewątpliwie wykorzystuje on najważniejsze zagadnienia programu nauczania szkół muzycznych I i II stopnia poszerzone o elementy muzyki light classic i muzyki rozrywkowej. W naszej szkole nauczyciele nie prowadzą egzaminów wstępnych, ani nie stawiają ocen. Przede wszystkim uczą jak szybko nauczyć się pisma nutowego,  samodzielnie ćwiczyć i co najważniejsze praktycznie opanować utwory.  A nagrodą jest koncert – czyli występ publiczny dla naszych bliskich i znajomych. Udział w koncercie jest zawsze dobrowolny i z reguły uczniowie bardzo chętnie w nim uczestniczą. Kto chce spróbować –  zapraszamy na lekcję próbną.

Lokalizacje: