Kadra – Fortepian

 

 Paulina Atmańska – fortepian

Absolwentka katowickiego Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie fortepianu u prof. Wojciecha Niedzieli. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów i festiwali (Getxo Jazz Festiwal, Jazz Festiwal in Bueno, Jazz Jamboree, International Jazz Platform, czy Bielska Zadymka Jazzowa); asystentka na International Summer Jazz Academy w Krakowie. Jest laureatką III nagrody w Międzynarodowym Konkursie B-Jazz w Belgii (2016) oraz I nagrody na konkursie Getxo Jazz Festiwal (2015) wraz z zespołem Maćka Wojcieszuka. Jest finalistką Jazz Juniors (2014), laureatką wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal (2016) oraz V Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Jazzowej RCK PRO JAZZ (2014)  a ponadto II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycje Jazzową (2016). Na co dzień współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej oraz prowadzi własne trio wykonujące jej autorskie kompozycje. Ma wieloletnie doświadczenie pedagogiczne obejmujące naukę gry na fortepianie od podstaw, zakres muzyki rozrywkowej/jazzowej, czy też podstawy akompaniamentu dla wokalistów.

 Zuzanna Dąbkowska – fortepian

ur. 1995 w Warszawie, gdzie w 2002 roku rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego. W 2008 roku rozpoczęła naukę na wydziale Rytmiki, którą kontynuuje obecnie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, będąc już na studiach II stopnia. Ma na swoim koncie sukcesy zarówno w grze na instrumencie, jak i w dziedzinie rytmiki. Jest laureatką I Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej. Zdobyła wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych w ramach III Spotkań z Rytmiką w Radomiu oraz na I Konkursie Choreografii Tanecznych w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie (solo), a także I i II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych Utworów Muzycznych im. Janiny Mieczyńskiej w Łodzi, tańcząc w układach z uczennicami wydziału Rytmiki ZPSM nr 4 w Warszawie.
Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach pianistycznych (np. w Krynicy-Zdroju czy Tomaszowie Lubelskim) oraz warsztatach rytmicznych (I, II i III Spotkania z Rytmiką w Radomiu, II i III Międzynarodowa Konferencja Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji w Łodzi, Konferencja Naukowa Międzynarodowe Triennale Choreografii Muzyki w Poznaniu).
Swoją pasję do muzyki realizuje również uczęszczając do prywatnej szkoły tańca oraz do Zespołu Chopin University Dance Company.Absolwentka ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie na wydziale rytmiki. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Katarzyna Domańska – fortepian

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji i Teorii muzyki. Ukończyła również Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uzyskując tytuł magistra w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka Międzynarodowych kursów muzycznych im. Z. Brzewskiego. Wieloletni pedagog, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Jej uczniowie biorą udział w konkursach ( m.in. Młodetalenty muzyczne oraz Kogucik) zdobywając nagrody i wyróżnienia.

 Daria Gaj -rytmiczka, pianistka, tancerka, terapeutka SI

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od ośmiu lat zajmuje się pracą z dziećmi, prowadząc zajęcia z rytmiki i tańca oraz ucząc gry na fortepianie. Jej życiową  pasją jest taniec. Jest związana z zespołem Chopin Dance Company, z którym miała okazję zatańczyć m.in. na deskach Teatru Muzycznego  Roma czy  Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. W ostatnim czasie ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Integracji Sensorycznej uzyskując certyfikat terapeuty SI. Ma nadzieję poszerzać wiedzę i kwalifikacje w tym kierunku, by móc pomagać dzieciom ze specjalnymi  potrzebami. 

Aleksandra Hurkała – fortepian

Urodzona w Nowym Targu. Naukę gry rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Szczawnicy, a następnie Liceum Muzyczne w Krakowie pod kierunkiem Marzeny Stępniewskiej. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Podczas studiów brała udział w licznych warsztatach i kursach pianistycznych w klasie wybitnych profesorów. Jej mistrzami byli między innymi: Kevin Kenner, Viera Nosina, Aleksandra Zvirblyte, Monika Sikorska-Wojtacha. Laureatka II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach na Litwie (2012) oraz I Nagrody na II International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (2014). Propagując Polską Muzykę wystąpiła w Sali Koncertowej Szkoły Talentów we Lwowie, wykonując Sonatę op. 1 Witolda Lutosławskiego – prawykonanie tego utworu na Ukrainie. Podczas VIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku otrzymała z rąk Przewodniczącego Rady Programowej nagrodę „Indywidualność Muzyczna Forum”. Aktywnie uczestniczyła w organizacji Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznej w Warszawie (2013) oraz cyklu koncertów Wawer Music Festival (2012-2014). Prowadzi aktywną działalność organizacyjną oraz koncertową na Litwie, Ukrainie i w Polsce.

Łukasz Niedzielski – fortepian

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera i UMFC na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów. Koncertował  z  triem fortepianowym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina oraz brał udział Makroregionalnym Przesłuchaniu Zespołów Kameralnych w Mławie i Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. W roku 2009 przez grono pedagogów PSM im. J. Elsnera został wytypowany do wykonania partii solowej Koncertu Fortepianowego a-moll E. Griega w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Od wielu lat jest pedagogiem szkół muzycznych I i II stopnia w Warszawie.

Anna Baran-Siemińska – fortepian

Absolwentka ZSM I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. w klasie fortepianu prof. Joanny Brzezińskiej i  prof. Barbary Halskiej. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest absolwentką dwuletnich Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Barbary Halskiej. Uczestniczyła w kursach muzycznych w Kamieniu Pomorskim (1993 r. – u prof. Bronisławy Kawalla), w Bydgoszczy (1994 r. – u prof. Andrzeja Jasińskiego) oraz w Bloney w Szwajcarii (2001 r. – stypendium EMCY w duecie z wiolonczelą). W latach 1995-2005 brała udział w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, gdzie w kolejnych latach kształciła się w grze solowej i kameralnej pod kierunkiem wybitnych profesorów z kraju i z zagranicy, a od 2003 roku także prowadziła zajęcia akompaniamentu w klasie skrzypiec, wiolonczeli i fletu. Jako akompaniator uczestniczyła w Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi oraz w Konkursie Muzyki XX wieku dla Młodych Wykonawców w Warszawie. W 2006r. była uczestnikiem koncertów muzyki polskiej podczas Dni Kultury Polskiej w Trondheim w Norwegii. W 2003r. założyła zespół muzyczny Trio ARTE, w składzie klarnet, skrzypce i fortepian, który ma w repertuarze dzieła kameralne i małe miniatury od klasyki po utwory współczesne. Grała w Trio Navigo (skrzypce, wiolonczela, fortepian) popularyzując muzykę kameralną na terenach województwa mazowieckiego. Regularnie występowała w Austriackim Forum Kultury w Warszawie, w cyklu monograficznych koncertów, poświęconych muzyce kompozytorów austriackich. Pracowała jako nauczyciel fortepianu i akompaniator (2001-2006) w szkołach muzycznych: w Żyrardowie, Sochaczewie i w Warszawie. Ucząc w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Wesołej oraz w Szkole Podstawowej im. Ch. Andersena w Warszawie współtworzyła program muzyczny nauki gry na fortepianie. Uczniowie Anny Baran-Siemińskiej z powodzeniem uczestniczyli w konkursach i przesłuchaniach międzyszkolnych dla pianistów i instrumentalistów (Konkurs Instrumentalny w Konstancinie, Konkurs im. J. Zarębskiego w Łomiankach). Jest pomysłodawczynią i założycielką Niepublicznej Placówki Muzycznej o nazwie Studio Muzyczne Arte.