Nauczyciele Studia Muzycznego Arte

Nauczyciele w szkole muzycznej Studio Muzyczne ARTE dzielą się z uczniami swoją pasją i doświadczeniem muzycznym. Przede wszystkim stawiają nacisk na praktyczne opanowanie nauki gry na wybranym instrumencie oraz rozwinięcie wrażliwości i muzykalności. Nauczyciele chętnie wspierają swoich uczniów podczas występów i koncertów tworząc z nimi  duety, tria, a nawet zespoły. Wspólne muzykowanie z nauczycielem daje dużo satysfakcji, pomaga pokonać tremę i uczy wzajemnego słuchania. 

NATALIA CIOSTEK – SKRZYPCE

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. zw. dr hab. Tadeusza Gadziny. Swoje umiejętności doskonaliła też na licznych seminariach, warsztatach i kursach mistrzowskich u wybitnych skrzypków z Polski i zagranicy, m.in. u prof. K. Jakowicza, prof. E. Zienkowskiego, prof. H. Kowalskiego, prof. W. Kwaśnego, prof. K. Polonka, prof. J. Haufy, prof. P. Jasiurkowskiego, prof. M. Urbaniak-Lisik, prof. K. Danczowskiej, prof. J. Wawrowskiego. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych. Zdobyła m.in. I miejsce na II Międzyszkolnym Konkursie Skrzypcowym ,,Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie, IV miejsce na I Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w kategorii skrzypiec w Stalowej Woli, II miejsce na VI Przesłuchaniach Skrzypcowych ,,Janko Muzykant” w Sochaczewie, II miejsce na I Regionalnym Konkursie ,,Miniatury Skrzypcowej” w Warszawie. Natalia jest również koncertującym muzykiem. Występowała jako solistka i kameralistka m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Ratuszu w Pucku, Muzeum Podlaskim w Białymstoku, Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz odbyła dwie trasy koncertowe w Belgii i na Łotwie.

 

KAtarzyna Domańska – fortepian

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji i Teorii muzyki. Ukończyła również Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uzyskując tytuł magistra w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka Międzynarodowych kursów muzycznych im. Z. Brzewskiego. Wieloletni pedagog, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Jej uczniowie biorą udział w konkursach (m.in. Młode Talenty Muzyczne oraz Kogucik) zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Julia Frejtag – fortepian, rytmika                    

Julia Frejtag – Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, aktualnie studentka III roku na kierunku ‘’Rytmika” na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Swoje zamiłowanie do tańca, gry na fortepianie i pracy z dziećmi postanowiła połączyć i doszkalać na tym właśnie kierunku. Uczestniczka III i IV Radomskich Spotkań z Rytmiką oraz Ogólnopolskich Warsztatów Rytmicznych w Pile w latach 2014, 2016. Zasiadła przy fortepianie obok orkiestry w utworze – instalacji ,,Wiatrofale” prof. Marka Chołoniewskiego w trakcie Festiwalu Kontrolowanego. Posiada doświadczenie pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także z dorosłymi. Prowadzi zajęcia z umuzykalniania, rytmiki oraz gry na fortepianie.         

Anna Maria Kopeć – fortepian 

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Kolbuszowej i II stopnia w Rzeszowie, na kierunku rytmika i fortepian. Studiowała Na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie uzyskując licencjat w specjalizacji rytmika. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne. Swoje umiejętności doskonaliła na Warsztatach Carla-Orffa w Rzeszowie, Warsztatach Wokalno-Instrumentalnych muzyki Jazzowej w Warszawie.  Pracuje z dziećmi i młodzieżą ucząc z warszawskich placówkach muzycznych.

 

Zuzanna Ritter – fortepian

Kształciła się w klasie fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im.   Karola  Szymanowskiego. W 2008 roku rozpoczęła   naukę na wydziale Rytmiki. Ma na swoim koncie sukcesy zarówno w grze na  instrumencie, jak i w dziedzinie rytmiki. Jest laureatką I Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej. Zdobyła wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych w Radomiu oraz na I Konkursie Choreografii Tanecznych w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie (solo), a także I i II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych Utworów Muzycznych w Łodzi. Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w kursach pianistycznych oraz warsztatach rytmicznych (I, II i III Spotkania z Rytmiką w Radomiu, II i III Międzynarodowa Konferencja Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji w Łodzi, Konferencja Naukowa Międzynarodowe Triennale Choreografii Muzyki w Poznaniu). Interesuje się tańcem.

ZOFIA SOBKIEWICZ – FORTEPIAN, RYTMIKA

Jest Absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, aktualnie studentką  na kierunku rytmika, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoją umiejętność pracy z dziećmi oraz zamiłowanie do gry na fortepianie postanowiła wykorzystać do prowadzenia zajęć mających  na celu wprowadzanie najmłodszych w świat muzyki. Uczestniczyła  w ogólnopolskich warsztatach rytmicznych w Pile, w latach 2016, 2019, III ogólnopolskich warsztatach „Spotkania ruchu, muzyki i improwizacji” w Łodzi, w roku 2019, a także w radomskich warsztatach rytmicznych „Budujemy mosty” w 2022r. Posiada  doświadczenie pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi zajęcia umuzykalniające, nauki gry na fortepianie, a także działa w ramach projektu „Muzyczna zerówka”.

 

Anna Baran-Siemińska – fortepian

Absolwentka ZSM I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki fortepianowej. Odbyła liczne kursy muzyczne: Kamień Pomorski, Bydgoszcz, Bloney w Szwajcarii, latach 1995-2005 uczestniczyła w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, kurs Carla Orffa w 2018 r. W 2003 r. założyła zespół muzyczny Trio ARTE (skrzypce, klarnet, fortepian), później współpracowała z Trio Navigo (skrzypce, wiolonczela, fortepian) popularyzując muzykę kameralną klasyczną i współczesną. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała ucząc w szkołach muzycznych na terenie Warszawy i okolic: SP nr 318 w Warszawie ; Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wesołej; Szkoła muzyczna I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie; Szkoła Muzyczna w Żyrardowie i w Sochaczewie; Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzyczne w Nowym Sączu. W 2007 r. założyła własną szkołę Studio Muzyczne Arte, w której obok pracy pedagogicznej również zajęła się pracą organizatorską i marketingową. 

Agnieszka Wójcik-Grzechnik – gitara klasyczna

Nauczyciel z zamiłowania i wyboru. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Społecznym Ognisku Muzycznym Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, kontynuowała w szkole muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Lublinie w klasie gitary klasycznej. Równolegle kontynuowała także naukę gry na fortepianie. Studia muzyczne ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki. Jest doświadczonym muzykiem oraz pedagogiem. Uczy zarówno dzieci i młodzież jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania, zaszczepiając w nich miłość do muzyki. Od wielu lat prowadzi również zespoły instrumentalne. Jest osobą otwartą, kontaktową, z poczuciem humoru. Niektóre osiągnięcia uczniów: 2013r.  Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Sen o Warszawie” – III miejsce, Ursynowski Festiwal Pieśni Powstania Warszawskiego – I miejsce,  Wojewódzki Konkurs Muzyczny „Kolęd I Pastorałek” – III miejsce. 2010r. Ogólnopolski Konkurs „Chopin inaczej” – II miejsce. 2008r.  Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa Mazowieckiego – I miejsce; Wielkie Ursynowskie Kolędowanie: wyróżnienie. 2007r. Przegląd Twórczości muzycznej dzieci I młodzieży „Kogucik” – Grand Prix oraz I miejsce. 2007r., 2010r. Wojewódzki Konkurs Muzyczny: „Młode Talenty Muzyczne” – I i III miejsce.